HURİYE ERDEM EVREN

hee

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olmuştur. 2005 yılından itibaren Antalya Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır.

Huriye Erdem Evren, 2004-2005 yılları arasında San Diego California Üniversitesi’nde katıldığı Hukuk İngilizcesi Sertifika Programını başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca, Antalya ve İstanbul Barosu tarafından düzenlenmiş Vergi Hukuku, Finans Hukukçuları İçin Türk Ticaret Kanunu’nun Değerlendirilmesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Eğitimi, Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği Komisyonu Ortak Projesi, Tanıma ve Tenfiz, Uluslararası Anlaşmaların İç Hukuka Uygulanması ve Uygulama Sorunları, Uluslararası Tebligat ve Telif Hakları konulu sertifika programlarına katılmıştır.

Kariyeri süresince, şirket içi avukat ve hukuk danışmanı pozisyonlarında çalışmıştır. Başta şirketler hukuku ve yabancı unsurlu işler olmak üzere hukukun pek çok alanında şirketlere danışmanlık hizmeti vermiştir.

Başlıca uzmanlık alanları arasında Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, İcra ve İflas Hukuku ve Yabancı Yatırım mevzuatı ile ilgili konular yer almaktadır.

Marka ve Patent Vekili olan Huriye Erdem Evren, profesyonel seviyede İngilizce bilmektedir.

Kendisine huriye@akinci-akinci.av.tr adresinden ulaşılabilir.

Comments are closed